In.Europa

Akademia In.Europa

 

Akademię In.Europa kierujemy do osób, które interesują się Unią Europejską, polityką i zmianami społecznymi, są aktywne politycznie i społecznie. Jej założeniem jest budowanie i wzmacnianie proeuropejskiego środowiska w Polsce.

Głównym celem Akademii In.Europa jest pogłębienie wiedzy o integracji europejskiej i polityce zagranicznej, a także zdobycie umiejętności analitycznych. Jest to także przestrzeń do spotkań i ożywionej dyskusji o miejscu Polski w Europie.

Każde spotkanie składa się z dwóch części. Pierwsza część: dyskusja z osobistościami ze świata polityki, mediów i kultury. Druga część: zespołowa pracy analityczna, której efektem jest wypracowany wspólnie przez uczestników materiał poświęcony Unii Europejskiej.

Do tej pory odbyły się cztery edycje Akademii In.Europa (link) – możemy pochwalić się już dużą grupą świetnych alumnów!

Akademia skierowana jest do studentów, absolwentów, działaczy organizacji pozarządowych, think-tanków, sektora prywatnego, urzędników oraz wszystkich zainteresowanych Unią Europejską.

Spotkania mają kameralny charakter i odbywają się w redakcji tygodnika POLITYKA Warszawie.

Rekrutacja do najbliższej edycji Akademii już ruszyła! Zapraszamy do aplikowania — szczegóły w zakładce Rekrutacja poniżej.

 
 
Polityka
Fundacja Konrada Adenauera w Polsce
 
 

Akademia In.Europa to inicjatywa Instytutu In.Europa, tygodnika POLITYKA, Fundacji Konrada Adenauera w Polsce.
Projekt realizowany jest przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+

 

In.Europa

Prelegenci

 

Akademia In.Europa to miejsce spotkania z ciekawymi ludźmi, przestrzeń wymiany myśli i dyskusji na tematy europejskie i międzynarodowe. Pozwala zdobyć praktyczne umiejętności analityczne.

To unikalna okazja do rozmowy z dyplomatami, naukowcami, politykami, dziennikarzami, urzędnikami, którzy na co dzień zajmują się sprawami europejskimi.

Spotkania Akademii odbywają się w siedzibie tygodnika Polityka.

Ambasadorowie i dyplomaci:
  • Pierre Lévy, Ambasador Francji
  • Ole Egberg Mikkelsen, Ambasador Danii
  • Emma Baines, Ambasada Brytyjska
 

in.europa

Edycje Akademii