State of the Union 2020

Gorący komentarz In.Europa do State of the Union, czyli corocznego Raportu o stanie Unii Europejskiej. Gościem Anny Radwan będzie Tomasz Bielecki z Brukseli.

Środa, 16 września 2020 godz. 12:00
Zapraszamy na Facebook In.Europa

Co nowego w UE? Ostro o Polsce?

Dziś rano usłyszeliśmy orędzie o stanie Unii wygłoszone pierwszy raz przez szefową Komisji Ursulę Van der Leyen.Czy coś nas zaskoczyło i jaki polski akcent znalazł się w orędziu? Globalny pakiet dla zdrowia, polityka cyfrowa, silna unia walutowa, pakt przeciw bezrobociu i europejski Zielony Ład. Nasz świeży komentarz do wystąpienia:

Opublikowany przez InEuropa Środa, 16 września 2020

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosi orędzie 16 września 2020 r. o godz. 9.00. Po przemówieniu odbędzie się debata plenarna z udziałem posłów do Parlamentu Europejskiego. Około południa po zakończeniu debaty, zapraszamy na gorący komentarz In.Europa na temat priorytetów Komisji Europejskiej.

Orędzie o stanie Unii

Co roku we wrześniu przewodniczący Komisji Europejskiej wygłasza przed Parlamentem Europejskim orędzie o stanie Unii, w którym podsumowuje osiągnięcia minionego roku i przedstawia priorytety na nadchodzący rok.

Omawia również, w jaki sposób Komisja zajmie się najpilniejszymi wyzwaniami, przed którymi stoi Unia Europejska oraz przedstawia pomysły dotyczące kształtowania przyszłości UE.

Orędzie można będzie oglądać tutaj: https://audiovisual.ec.europa.eu/en/topnews/M-005296

Edycja Kwadransa z Europą poświęcona polityce europejskiej i niemieckiej prezydencji w Radzie UE realizowana jest we współpracy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej, KAS i Ministerstwem Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec w ramach programu „Deutsch-Polnische Bürgerenergie fürs Klima”.

Więcej na temat Kwadransa z Europą.

Udostępnij