Po europejskim szczycie

Kto zyskał, kto stracił? Gdzie przebiegały linie sporu? Kilka godzin po zakończeniu obrad szczytu europejskiego poświęconemu finansom unijnym odbyło się zamknięte webinarium In.Europa na temat polityki europejskiej, niemieckiej prezydencji i przede wszystkim dotyczących konkluzji Rady.

Prelegenci:

  • Tomasz Bielecki, korespondent DW w Brukseli, ekspert In.Europa ( głos z Brukseli)
  • Dr Weronika Priesmyer-Tkocz, Europejska Akademia w Berlinie (głos z Niemiec)
  • Bernd Hüttemann, Secretary General of the European Movement Germany (głos z Niemiec)
  • Anna Radwan, Prezes In.Europa

Dyskusja z uczestnikami, pytania.

W webinarium udział wzięli dyplomaci, akademicy i młodzi eksperci. Relacja już wkrótce!

Webinarium jest częścią Program Klima(t) 2.0. Kwadrans z Europą. W drodze do przyszłości.

Najbliższe miesiące poświęcamy niemieckiej prezydencji w Radzie Unii i wyzwaniom stojącym przed Unią Europejską w epoce pandemii.

Niemiecka dyplomacja chce, aby punktem ciężkości prezydencji w UE była walka z koronakryzysem, a przede wszystkim odbudowie europejskiej gospodarki w oparciu o transformację energetyczną i politykę cyfrową.

Istotnym tematem będzie wypracowanie zasad funkcjonowania budżetu UE, pogodzenie różnych interesów państw członkowskich i stworzenie mechanizmów dążących do odbudowy gospodarki po kryzysie w połączeniu z ambitnymi celami klimatycznymi i cyfrowymi.

W najbliższych miesiącach zapraszamy do udziału w webinariach, lektury analiz i oglądania Kwadransa z Europą.

Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera, Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec w ramach programu „Deutsch-Polnische Bürgerenergie fürs Klima”.

Udostępnij