Kwadrans z Europą | webinar z Prof. Hübner

W ostatni piątek, 1 maja o 10:00 podczas webinarium Kwadrans z Europą podsumowaliśmy szesnasty rok członkostwa Polski w Unii Europejskiej, a także przypomnieliśmy trochę historii.

Gościem Anny Radwan była Pani Profesor Danuta Hübner, posłanka do Parlamentu Europejskiego.

„Unia jest bardzo zaangażowana w walkę z pandemią. Przedstawiciele polskiego rządu nie wspominają o tym, że przecież oni sami też uczestniczą w procesie podejmowania decyzji na poziomie UE. Okłamywanie własnych obywateli jest wielką niesprawiedliwością.

Wtedy, 16 lat temu, symbolem patriotyzmu i troski o Polskę było wejście do Unii. A teraz symbolem patrioty mu jest odwracanie się od Unii – i to mnie najbardziej martwi.

Unia jest wspólnotą prawa. Jej ramy prawne są zbudowane na wartościach, które nam Polakom są bliskie – demokracja, równość, czy solidarność. To jest absolutna podstawa. Prawo jest gwarancją, że UE będzie funkcjonować. Każdy, kto tego nie rozumie, rozbija Unię.

Mam wielką nadzieję, że to całe odmrażanie post-COVIDowe będzie także okazją na odmrożenie naszych relacji z Unią Europejską.”

Źródło: Danuta Hübner, https://twitter.com/danutahuebner

Całą rozmowę Anny Radwan z Panią Hübner dostępna tutaj:

Kwadrans z Europą

Opublikowany przez InEuropa Piątek, 1 maja 2020

Kwadrans z Europą to spotkania on-line i analizy poświęcone bieżącym tematom, europejskim, a szczególnie temu jak Unia Europejska radzi sobie z kryzysem pandemii koronowirusa. 

Transmisja live wydarzenia dostępna jest pod adresem: https://www.facebook.com/InstytutEUROPA/

Kwadrans z Europą realizowany jest przez In.Europa we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera.

Udostępnij