Debata ekspercka: In.15 lat Polski w UE. Polityczne sukcesy i porażki

Instytut In.Europa i Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW zapraszają na europejskie podsumowanie roku 2019 i prezentację politycznego wymiaru 15 lat Polski w Unii Europejskiej.

W dniu 12. grudnia o 16:45 odbędzie się spotkanie dla studentów UW (i nie tylko) na temat polskiej polityki europejskiej z perspektywy 15 lat Polski w Unii Europejskiej i dyskusji wokół raportu In.Europa.

Pan Łukasz Lipiński, redaktor naczelny portalu Polityka.pl i Jan Szyszko, analityk Instytutu In.Europa poprowadzą to ciekawe spotkanie i bilans polityczny.

Czwartek, 12 grudnia 2019, godz. 16:45-18:15
Aula UW (parter), Nowy Świat 69, Warszawa

z udziałem:

▶️ Łukasz Lipiński, redaktor naczelny portalu Polityka.pl
▶️ Anna Radwan, Prezes instytutu In.Europa
▶️ Jan Szyszko, analityk Instytutu In.Europa
▶️ Dr hab. Piotr Tosiek, Katedra Prawa i Instytucji Unii Europejskiej, UW

Zapraszamy do rejestracji adres mail: konferencja@ineuropa.pl

W naszym raporcie chcieliśmy pokazać, w jaki sposób Polska zmieniła się przez te lata, jaką rolę odgrywała na arenie europejskiej i międzynarodowej. Skupiamy się głównie na tych wątkach i zagadnieniach, które mają znaczenie dla twórczego myślenia o wyzwaniach naszego członkostwa w Unii Europejskiej. 

Nasi autorzy, wybitni eksperci, przedstawiają członkostwo Polski w UE z perspektywy politycznej i gospodarczej, a także jego wymiar prawny, w tym oddziaływanie na zmiany w praktyce procesu ustawodawczego w Polsce. Pokazują też Polskę jako członka UE w wymiarze międzynarodowym – w relacjach z Ukrainą i Wielką Brytanią w kontekście Brexitu. Wreszcie, przypominając, że wraz z Polską do UE weszło jeszcze dziewięć państw, zastanawiają się, jaki miało to wpływ na kontynent. Raport zamyka prognoza na przyszłość: jak Polska powinna reagować na różnorodne wyzwania, by odgrywać istotną rolę na arenie europejskiej.

Udostępnij