Unia Europejska a młodzi. Czy widzimy się wzajemnie?

Instytut In.Europa objął patronatem kolejne bardzo ciekawe wydarzenie, na którym porozmawiamy o aktywności młodych na polu proeuropejskim i roli instytucji europejskich w umacnianiu tych działań.
➡️ 3 grudnia (wtorek), godz. 20:10
➡️ Collegium Iuridicum II (ul. Lipowa 4), sala 1.3

Członkostwo Polski w UE wiąże się z niezliczonymi korzyściami: Schengen, brak opłat roamingowych, możliwość pracy za granicą… Nie ma obszaru, w którym UE nie mogłaby pochwalić się osiągnięciami – a może jednak jest? I jesteśmy nią my, młodzi? Czy Unia Europejska robi coś dla młodych? A jeśli tak – czy my to dostrzegamy i doceniamy? O tym wszystkim porozmawiamy podczas wydarzenia!

Podstawą do dyskusji będą informacje zebrane od członków i członkiń warszawskich młodzieżowych rad, w tym realizowane przez te rady projekty i podejmowane uchwały. Młodzi przedstawili także swoje rekomendacje dotyczące polityki młodzieżowej UE. Wszystkie informacje zostały zebrane przez Pawła Bącala, uczestnika projektu Komisji Europejskiej „Young Multipliers”. Informacje te wraz z wnioskami płynącymi z dyskusji, która będzie miała miejsce podczas wydarzenia, zostaną przekazane instytucjom europejskim w Polsce, aby mogły lepiej przeprowadzać swoje działania w tym obszarze.

Druga część wydarzenia to panel poświęcony ogólnej sytuacji społeczno – politycznej w UE. Nasi goście odniosą się do przedstawionych wcześniej informacji, a także będą dyskutować o nowym rozdaniu w Unii Europejskiej, przyszłości po Brexicie i pozycji Polski w UE.

Wydarzenie jest współorganizowane z Forum Młodych Dyplomatów. Patronat nad wydarzeniem objął Instytut In.Europa i Polska Fundacja im. Roberta Schumana.

Wydarzenie jest organizowane w ramach Warszawskiej Akademii Młodych Liderów 3.0, projektu realizowanego w ramach programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”

Udostępnij