Europa. Historia burzliwej miłości dla szkół!


Rezerwujcie czas! Zapraszamy młodzież szkolną do udziału w europejskim wydarzeniu edukacyjnym:


Europa. Historia burzliwej miłości


8. października (wtorek) – godziny rozpoczęcia: 9:30 i 12:00

9. października (środa) – godziny rozpoczęcia 9:30 i 12:00

Miejsce: Kino Atlantic, ul. Chmielna 33, Warszawa


Wydarzenie otworzy projekcja  musicalu „Europa: cóż za pasja! Historia burzliwej miłości”, przygotowanego przez artystów z Włoch. Projekcja poprowadzi nas przez historię Europy: dramat II wojny światowej, Europa powojenna, Ojcowie Europy, wydarzenia lat dziewięćdziesiątych, rozszerzenie Unii Europejskiej. Musical dzięki emocjonalnemu formatowi jest doskonałym sposobem zainteresowania młodych ludzi historią i tematyką integracji europejskiej.


Po projekcji odbędzie się  dyskusja z udziałem publiczności na temat wyzwań współczesnej Europy, dialogu polsko-niemieckiego i integracji europejskiej. W dyskusji udział wezmą także przedstawiciele miasta st. Warszawa, Ambasady Niemiec i goście z Niemiec. Zapewniamy tłumaczenie na język polski.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystawiamy zaświadczenia udziału w projekcie Erasmus+ dla Szkoły i nauczycieli. 

Rekrutacja do udziału w projekcie rozpocznie się wkrótce, ale już dzisiaj zachęcamy do zarezerwowania sobie terminu w Państwa kalendarzach.
W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu: konferencja@ineuropa.pl 

Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+, a także we współpracy z  Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej.

EAD to Dzień Świadomości Europejskiej  przebiegający w formie  cyklu przedsięwzięć  o charakterze debat nad wyzwaniami współczesnej integracji europejskiej w gronie osób młodych, ekspertów i podmiotów społeczeństwa obywatelskiego. Do tej pory odbyły się w wielu  europejskich miastach.