Rekrutacja ruszyła! Wiosenna edycja Akademii in.europa

15-lecie Polski w Unii Europejskiej i wybory do Parlamentu Europejskiego będą punktem wyjścia do dyskusji podczas wiosennej edycji Akademii in.europa. Uczestnicy będą mieli okazje do debaty z osobowościami świata polityki i mediów, w drugiej części wezmą udział w warsztacie analitycznym.

Najbliższą edycję akademii in.europa kierujemy do osób do 30 roku życia, które interesują się Unią Europejską, polityką i zmianami społecznymi, są aktywne politycznie i społecznie. Założeniem Akademii jest także budowanie i wzmacnianie proeuropejskiego środowiska. 

Akademia skierowana jest do studentów, absolwentów, działaczy organizacji pozarządowych, think-tanków, sektora prywatnego, urzędników oraz wszystkich zainteresowanych Unią Europejską. 

fot. Simona Supino

Od kandydata/kandydatki oczekujemy:

  • zainteresowania polityką krajową i europejską, ruchami społecznymi, aktywizmem
  • chęci rozwijania umiejętności analitycznych i wspierania misji proeuropejskiej
  • znajomości języka angielskiego
  • deklaracji uczestnictwa we wszystkich spotkaniach Akademii
  • zaangażowania w inicjatywy in.europa i jej partnerów

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 lutego 2019 roku

Należy wypełnić formularz który znajduje się tutaj

Ważne terminy:

10.02.2019             Termin nadsyłania zgłoszeń 

Połowa lutego Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi osobami

18.02.2019             Wynik rekrutacji 

Akademia in.europa trwa od lutego do maja 2019 roku.

Spotkania odbywają się mniej więcej co dwa tygodnie o godz. 17:15 – 20:00 w siedzibie tygodnika POLITYKA, przy ul. Słupeckiej w Warszawie.

Udział w Akademii jest bezpłatny.

Akademia in.europa to inicjatywa Instytutu in.europa, tygodnika POLITYKA, Fundacji Konrada Adenauera w Polsce

Projekt finansowany w ramach projektu Erasmus+ Unii Europejskiej.

Zobacz poprzednie edycje akademii: http://ineuropa.pl/akademia-in-europa-trzecia-edycja/

Kontakt:

Wszelkie pytania prosimy kierować drogą mailową: in@ineuropa.pl

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat Akademii in.europa znajdziesz pod tym linkiem: Akademia in.europa? FAQ

fot. Simona Supino

Powiedzieli o nas:

Bardzo cieszę się, że mogłem brać udział w akademii in.europa. Jest to przede wszystkim doskonała okazja, aby skonfrontować swoje przemyślenia z poglądami uznanych badaczy i praktyków. Ogromną zaletą całego przedsięwzięcia są też dyskusje na ważne i aktualne tematy w gronie osób o często odmiennych poglądach, co jedynie wzbogaca debatę. Bez wątpienia jednak ludzie, którzy tworzą akademię oraz jej uczestnicy są największą wartością dodaną projektu.


– Łukasz Gadzała, absolwent Akademii in.europa

fot. Simona Supino

Udział w Akademii in.europa to super doświadczenie. Akademia dała mi możliwość poznania i współpracy z innymi młodymi ludźmi zaangażowanymi w polską i europejską politykę. To, co szczególnie mi się podobało, to fakt, że uczestniczki i uczestnicy to osoby o bardzo różnych profilach i doświadczeniach. Akademia wyposażyła mnie w użyteczną wiedzę z zakresu spraw międzynarodowych i w praktyczne umiejętności analityczne. Utwierdziła mnie też w przekonaniu, aby dalej poszerzać moją wiedzę o mechanizmach działania instytucji unijnych oraz aktywnie działać jako polityczka.


– Weronika Sarnowska, absolwentka Akademii in.europa

Udostępnij