Co było najważniejsze? Unia w 2018 roku

 

Koniec roku to czas podsumowań. Prezentujemy wydarzenia, które według uczestników trzeciej edycji Akademia in.europa miały znaczenie dla przyszłości Europy:

„Jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych w Unii Europejskiej jest zdecydowanie zmiana lidera CDU„.

„Najważniejszym politycznym wydarzeniem roku 2018 w Europie było wystąpienie Heiko Maasa w czerwcu w Berlinie. Maas – podobnie jak Merkel rok wcześniej, choć w mocniejszym tonie – stwierdził, że świata, który znaliśmy od 1945, już nie ma, a proces rozchodzenia się dróg USA i Europy zaczął się jeszcze przed prezydenturą Donalda Trumpa”.

„Jednym z najważniejszych wydarzeń UE w 2018 roku było powstanie czwartego rządu Angeli Merkel„.

Brexit jest dowodem na to, że politycy nie dostrzegli, że zwykli ludzie nie podzielają ich entuzjazmu względem UE”.

„Najważniejszym wydarzeniem w UE w mijającym roku było wejście w życie rozporządzenia ogólnego o ochronie danych osobowych (GDPR, RODO)”.

„Jednym z największych sukcesów UE w polityce zagranicznej w 2018 roku były wynegocjowane umowy Unii Europejskiej z Japonią– umowa o Partnerstwie Strategicznym- SPA i umowa o Partnerstwie Gospodarczym- EPA”

„Najważniejszym wydarzeniem w Unii w 2018 r. było przedstawienie w maju przez Komisję propozycji budżetu na lata 2021-2027″.

„Wydarzeniem w roku 2018, były wybory we Włoszech i utworzenie rządu Ruchu 5 Gwiazd i Ligi Północnej”.

„Ten rok należy uznać za stracony dla reformy Unii Europejskiej i kto wie, czy w obliczu rosnących wewnątrz tej organizacji napięć niedługo nie będzie już na nią za późno…”

Chcesz wiedzieć więcej?:
http://ineuropa.pl/akademia-in-europa-trzecia-edycja/najwazniejsze-wydarzenie-w-ue-w-2018-roku/