Ryszard Schnepf będzie gościem Akademii In.Europa

Ryszard Schnepf jak dotąd dość pesymistycznie oceniał przyszłość relacji Polski z Unią Europejską:
 
„To się nie może dobrze zakończyć. Gdzieś tam w planie – mogę określić ten rok, to będzie 2020 – Polska będzie poza Unią Europejską – oceniał mniej więcej rok temu Ryszard Schnepf, były ambasador RP w Waszyngtonie.
 
Schnepf powiedział w „Faktach po Faktach”, że działania PiS m.in. związane z wyborem szefa Rady Europejskiej i brakiem poparcia dla Donalda Tuska spowodują to, iż prawdopodobnie rząd nie będzie miał szansy wynegocjowania dobrego unijnego budżetu dla Polski. Przypomniał, że obecny kończy się w 2020 r. – Wcześniej będziemy mieli dalszy ciąg procesu przemeblowywania Polski, a więc prawa wyborcze, system wyborczy, sądy – wyliczał.
 
Przewidywał, że Unia Europejska będzie „protestować, będzie wymiana korespondencji, bardzo twarda dyskusja, w której po raz kolejny będzie obnażony konflikt pomiędzy rządem w Warszawie a Brukselą”. 
 
Źródło: tvn24.pl. 
 
⬇️⬇️⬇️
 
Akademia In.Europa to edukacyjna inicjatywa Instytutu In.Europa, tygodnika POLITYKA, Fundacji Konrada Adenauera i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
 
Trwa pierwsza edycja programu Akademia In.Europa.
Wypatrujcie rekrutacji do nowej edycji!
Fot. MSZ

Udostępnij