Edwin Bendyk gościem pierwszego spotkania Akademii In.Europa

 

Gościem pierwszego spotkania Akademii In.Europa, które odbyło się 9 listopada 2017 roku był Edwin Bendyk, szef działu Nauka w tygodniku POLITYKA.  Dyskusja dotyczyła przemian oraz wypływie ewolucyjno – technologicznym na otaczający nas świat. Uczestnicy wraz z gościem debatowali nad wyzwaniami oraz przyszłością cyfrową dla Polski, Europy, Świata.

Druga cześć Akademii In.Europa poświeciliśmy przygotowaniom do pierwszej analizy pt. „Unia Europejska od nowa”.

Edwin Bendyk jest dziennikarzem, publicystą i pisarzem, pracuje w tygodniku POLITYKA, gdzie kieruje działem nauki.

Opublikował cztery książki: „Zatruta studnia. Rzecz o władzy i wolności” (W.A.B., 2002), „Antymatrix. Człowiek w labiryncie sieci” (W.A.B, 2004), „Miłość, wojna, rewolucja. Szkice na czas kryzysu” (W.A.B, 2009) oraz „Bunt Sieci” (POLITYKA, 2012). W 2014 r. opublikował wspólnie z Jackiem Santorskim i Witoldem Orłowskim książkę „Jak żyć w świecie, który oszalał”.

Na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi wykład o kulturze cyfrowej w ramach kierunku „Język i społeczeństwo”. Wykłada w Collegium Civitas, gdzie kieruje Ośrodkiem badań nad Przyszłością. W Centrum Nauk Społecznych PAN (Graduate School for Social Research) prowadzi seminarium o nowych mediach. Jestem z-cą redaktora naczelnego magazynu naukowego „Kultura i rozwój”.

Należy do Polskiego PEN Clubu oraz jest członkiem European Council on Foreign Research.

AKADEMIA IN.EUROPA

Akademia In.Europa to program dla osób w wieku 20-40 lat. Zapraszamy osoby, które chcą rozwijać swoje umiejętności analityczne, poznać ciekawych ludzi, inspirować dyskusję o przyszłości projektu europejskiego.

W pierwszej edycji edycji projektu zgłosiło się siedmiu kandydatów na jedno miejsce.

Głównym celem programu jest pogłębienie wiedzy o integracji europejskiej i polityce zagranicznej. Akademia In.Europa daje szansę zdobycia praktycznych umiejętności analitycznych. To także wyjątkowa okazja do spotkań z ciekawymi ludźmi ze świata polityki, kultury czy mediów.

Spotkania odbywają się od listopada 2017 do marca 2018 roku w godzinach popołudniowych w redakcji tygodnika POLITYKA.
O kolejnej rekrutacji będziemy informować na początku 2018 roku.

Organizatorzy: Instytut In.Europa, tygodnik POLITYKA, Fundacja Konrada Adenauera.

Udostępnij