Poznaj ekipę Akademii In.Europa: Aleksandra Kluczka

Przedstawiamy Aleksandrę Kluczkę, uczestniczkę Akademii In.Europa:

Aleksandra Kluczka

Działaczka społeczna i polityczna. Pracuje jako Koordynatorka ds. rozwoju struktur w Partii Zieloni. Pasjonuje się integracją europejską, demokratyzacją i edukacją obywatelską, ważne są dla niej idee równościowe, w tym równości płci, a także sprawiedliwości społecznej i zrównoważonego rozwoju.

Jest członkinią zarządu European Movement International oraz Przewodniczącą katowickiego koła Partii Zieloni. W przeszłości przewodziła 13 tysiącom studentów z całej Europy jako Prezydentka AEGEE-Europe / Europejskiego Forum Studentów, była również m.in. Młodą Ambasadorką Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

AKADEMIA IN.EUROPA

Akademia In.Europa to program dla osób w wieku 20-40 lat. Zapraszamy osoby, które chcą rozwijać swoje umiejętności analityczne, poznać ciekawych ludzi, inspirować dyskusję o przyszłości projektu europejskiego.

W pierwszej edycji edycji projektu zgłosiło się siedmiu kandydatów na jedno miejsce.

Głównym celem programu jest pogłębienie wiedzy o integracji europejskiej i polityce zagranicznej. Akademia In.Europa daje szansę zdobycia praktycznych umiejętności analitycznych. To także wyjątkowa okazja do spotkań z ciekawymi ludźmi ze świata polityki, kultury czy mediów.

Spotkania odbywają się od listopada 2017 do marca 2018 roku w godzinach popołudniowych w redakcji tygodnika POLITYKA.
O kolejnej rekrutacji będziemy informować na początku 2018 roku.

Organizatorzy: Instytut In.Europa, tygodnik POLITYKA, Fundacja Konrada Adenauera.